Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Informace o probíhající klíčové aktivitě KA7 - Sdílení učeben/dílen/laboratoří SŠ pro povinnou výuku žáků ZŠ - partner č.25

Téma: Konstrukce elektronických zařízení - výroba PCB a pájení el. součástek

V rámci projektu reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0009 s názvem "Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji" byly za období od 20.11.2014 do 27.11.2014 realizovány čtyři setkání s žáky základních škol ZŠ Loštice (9.ročník), ZŠ a MŠ Úsov (8.ročník), ZŠ Mohelnice, Vodní (8.ročník) a ZŠ Mohelnice, Mlýnská 1 (8.ročník).

Žáci se v tomto výukovém bloku seznámili s výrobním postupem elektronických zařízení. Teoreticky byla rozebrána technologie výroby plošných spojů, které tvoří základní konstrukční část elektrických obvodů. Žáci si také výrobu tzv. chemickou cestou sami v inovované odborné učebně UC19 vyzkoušeli.

Druhou praktickou částí bylo osazení a zapájení plošného spoje elektronickými součástkami. Žáci si mohli vyzkoušet práci s profesionálním vybavením jako je mikropáječka pro montáž klasických vývodových THT součástek, tak i práci naosazovacím pracovišti určeném pro povrchovou montáž SMD součástek.